Рятуємо одяг після літнього відпочинку

Дата: 31-07-2019, 14:16

Рятуємо одяг після літнього відпочинку
* Ягоди і фрукти залишають на одязі складні плями. Перш за все потрібно замочити річ у холодній воді на 15 хв. Якщо пляма залишилася, то спробуйте обробити його такою сумішшю: візьміть по 1 ч. л. нашатирного спирту і перекису водню на склянку гарячої води.
* Коміри і манжети піджаків, жакетів і плащів легко очистити за допомогою нашатирного спирту.
* Замшу чистять ганчіркою, змоченою у розчині нашатирю, і спеціальною гумовою щіткою. Залиснілим місцям на замшевому взутті та одязі легко повернути колишній вигляд, потримавши речі над парою.
* Після пікніка на штанях, спідниці або майці з’явилися зелені розводи? Трав’яні плями спробуйте обробити соком лимона або оцтом, залиште на годину, а потім виперіть, як зазвичай.
* Плями від трави також легко вивести соляним розчином (чайна ложечка солі на дві склянки води).
* Питна сода, додана у воду для прання, видалить запах поту з вовняного трикотажу і освіжить колір виробу.
* Якщо річ забруднена губною помадою, її потрібно вивернути, під пляму покласти паперовий рушник. Обробіть місце забруднення ватним диском, змоченим в уайт-спіриті (розчинник із будівельного магазину) або спирті. Якщо підкладка намокла, змініть кілька разів, поки пляма не зникне.
* Білі гольфи і шкарпетки набагато легше відперуться, якщо попередньо замочити їх у розчині борної кислоти.
* Ніколи не залишайте на ніч брудне або мокре взуття. Щоб воно швидше просохло, покладіть всередину зім’яту газету.
* Не забувайте, що літнє взуття теж потрібно мити.
* Шашлик залишив на одязі жирну пляму? Посипте її щедро сіллю або подрібненою крейдою. Залиште на кілька годин. Сіль або крейда вбирають надлишки жиру. Потім струсіть порошок і виперіть річ вручну з господарським милом.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода