Мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено

Дата: 20-05-2020, 20:11

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено
У зв’язку з епідемією Covid-19 були внесені зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

Розмір виплат для осіб, які отримують мінімальну допомогу по безробіттю без урахування заробітної плати та страхового стажу, на період карантину, підвищено з 650 грн. до 1 000 грн. Таке збільшення діє з початку оголошення карантину, тобто з 12 березня та діятиме протягом 30 календарних днів після закінчення карантину. Повідомляють на сайті Черкаського обласного центру зайнятості.

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю підвищено до 1 000 гривень для:

-тих, хто протягом 12 місяців, що передували реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше 6 місяців або звільнені з останнього місця роботи з негативних причин (наприклад, за прогул);
-молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому та вищому закладі освіти, звільнилася зі строкової військової служби і, яка потребує сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
-внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди своєї зайнятості.

Усім безробітним, які зареєструвалися у період карантину і отримують допомогу в мінімальному розмірі, допомога буде автоматично перерахована з першого дня реєстрації у службі зайнятості.

Допомога по безробіттю у випадку звільнення за власним бажанням призначається з дня звернення

Тепер для осіб, які звільнилися в період карантину за власним бажанням не застосовуються вимоги щодо скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю перші 90 днів, як це було раніше. Виплата допомоги по безробіттю здійснюється з першого дня її призначення і триватиме не більше 270 календарних днів.

Зазначена норма законодавства поширюється виключно на осіб, які втратили роботу в період карантину. На звільнення, яке відбулось 11.03.2020 і раніше, нововведення не поширюється.

Черкаси наживо

Спецтеми

Погода

Погода